Srbija ubedljiva protiv Švedske, u polufinalu sa Španijom

BEOGRAD – Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva Evrope, pošto je večeras u Beogradu u četvrtfinalu pobedila Švedsku sa 87:49 (21:12, 22:9, 21:12, 23:16), a za prolazak u finale boriće se protiv Španije. Izabranice Marine Maljković odigrale su najbolju utakmicu na ovom šampionatu i deklasirale su Švedsku, koja ni u jednom trenutku nije uspela da koliko-toliko uspostavi ravnotežu.

Košarkašice Srbije imale su sjajno šutersko veče, ali presudila je fantastična igra u odbrani našeg tima. Uz dobro postavljenu taktiku i veliku borbenost u našem reketu je sve funkcionisalo besprekorno, a onda je potvrđeno pravilo da se iz dobre odbrane lako organizuje dobar napad.

Utakmica je praktično odlučena u prvom poluvremenu, jer su Šveđanke u tih 20 minuta ubacile samo 21 koš, ali se srpske košarkašice u nastavku nisu opuštale, igrajući u istom tempu, pa je sredinom poslednje četvrtine prednost bila 39 poena.

Šveđanke od početka do kraja nisu uspele da se prilagode na odbranu reprezentacije Srbije, pa su utakmicu završile sa čak 25 izgubljenih lopti, što je Srbiji donelo dosta poena iz kontri i u velikoj meri olakšalo posao.

Razlika je mogla biti i veća da su košarkašice Srbije, posle ukradenih lopti u svom reketu, realizovale nekoliko kontranapada.

Zanimljivo je da je našim košarkašicama večeras bilo lakše da ubace trojku nego dvojku, jer su za tri poena pogodile 54 odsto šuteva, 11 odsto više nego za dva poena. Pored toga, ostvarile su dominaciju i u skoku, pa se može reći da je ovo bila gotovo savršena utakmica.

Večerašnja igra srpskih košarkašica uliva nadu da bi mogle da ponove uspeh iz 2015. godine, kada su bile prvakinja Evrope, ali u subotu sledi najteži ispit protiv selekcije Španije, koja brani titulu.

Drugi polufinalni par su Velika Britanija i Francuska.

Britanke će se za finale boriti posle pobede protiv Mađarica (72-69), a Francuskinje posle dramatične trijufa protiv Belgije u produžetku (84:80).

Srbija: Crvendakić 11, Milić 7, Miljković 6, Škorić 3, Stanačev, Bruks 11, Butulija 7, Čađo 10, Dabović 19, Jovanović 6, Petrović 7, Stanković.

Švedska: Drameh 3, Hamilton, Lundkvist 5, Nistrom 2, Vesterberg, Abdi, F. Eldebrink 12, E. Eldebrink, Halvarson, Lojd 7, Magariti 11, Zahui 9.

Izvor: FoNet