ZVEZDA IZBACILA KOPENHAGEN POSLE DRAME NA PENALIMA: Milan Borjan apsolutni heroj obezbedio evropsku jesen!

Crvena zvezda je u plej-ofu Lige šampiona posle drame na penalima u Kopenhagenu.

Šampion Srbije je izdržao junački 120 minuta i uspeo da izbori rezultat kao i u Beogradu – 1:1, pa su morali da odlučuju jedanaesterci, a tamo je posle 11 serija bilo 7:6 za crveno-bele. Apsolutni heroj je bio Milan Borjan koji je odbranio odlučujući penal Vindu.

Kakva dramatična noć u prestonici Danske, ali ovo je bilo veče crveno-belih lavova koji su se junački borili kroz 90 minuta i još dva produžetka, pa onda i na penalima i uspeli da obezbede minimum igranje u grupnoj fazi Lige Evrope.

Na neki način je i ovo bilo zadovoljenje kosmičke pravde pošto su žestoko bili oštećeni već u prvom minutu utakmice kada je sudija Mažejka propustio da dosudi čist penal nad Mirkom Ivanićem.

Međutim, ubrzo je Boaći postigao vodeći gol na centaršut Marka Marina.

Nakon toga su domaćini preuzeli kontrolu igre, držali su loptu napadali ne toliko uspešno sve do finiša prvog poluvremena kada je Ndoje nadskočio Rodića i izjednačio.

U drugom poluvremenu je loše počelo jer je već u 54. minutu Zvezda ostala sa igračem manje posle drugog žutog kartona za Nemanju Milunovića i sa desetoricom igrala u polju sve do početka drugog produžetka kada su snage poravnate pošto je na drugoj strani isključen Pepe Biel.

Ipak, junački su izdržali sve igrači Zvezde, branili su se fenomenalno, Milan Borjan je spustio roletnu tokom dodatnih 30 minuta i odveo svoj tim na penal rulet.

A tamo, nova drama kakva se ne viđa. Odavno nije viđeno da toliko igrača loše izvodi penale, međutim, sreća i koncentracija su bili na strani crveno-belih.

Pogađali su Pankov dva puta, Borjan, Degenek, Ivanić, Gobeljić i Žander, a promašili Marin, Jovančić, Jevtović i Simić.

Kod Kopenhagena su bili sigurni izvođači Vind, Sotiriu, Zeka, Nelson, Papajanopulos i Gritebust, dok su promašili Fišer, Benson, Ndoje, Bartolec i na kraju kada je krenulo sve iz početka Borjan je odbranio udarac Vindu.

Zvezda je prošla dalje i Zvezda će igrati protiv Jang Bojsa za mesto u grupnoj fazi Lige šampiona.

Izvor: (Espreso.rs)