Lajović srušio Raonića, zakazao duel sa Nadalom

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, pošto je u drugom kolu pobedio Kanađanina Miloša Raonića 7:6 (3), 4:6, 6:2.

Srbin je savladao finalistu Sinsinatija za dva sata i 35 minuta igre. Agresivno je igrao 25. teniser sveta, napadao je kad god je imao priliku.

S druge strane, Raonića nije služilo njegovo najjače oružje – servis. Ubacio je tek 56 odsto prvog servisa, a uz 8 aseva imao je i 10 duplih grešaka.

Lajović je tako zakazao duel sa drugim teniserom sveta Rafaelom Nadalom. Sa Špancem se do sada sastajao dva puta, a poražen je u oba meča.

Da će se voditi velika borba pokazao je početak meča koji su obeležili dugi gemovi. Lajović je u trećem napravio brejk, ali je Raonić uzvratio već u narednom. Imao je potom srpski teniser još jednu šansu da oduzme servis rivalu, ali se Kanađanin odbranio u devetom gemu. O pobedniku prvog seta odlučivao je tajbrejk. Uz dva mini brejka, sigurni Lajović je došao do seta.

Početkom drugog su ponovo i jedan i drugi napravili po brejk. Ipak, nešto agresivnije je u nastavku igrao Raonić, koji je oduzeo servis Lajoviću za 4:3.

U devetom gemu se iznervirao 13. favorit turnira, pošto je smatrao da je sudija pogrešno procenio jedan udarac Lajovića. Duci je, ipak, smanjio na 5:4.

Imao je Srbin priliku da vrati izgubljeno već u narednom, ali nije iskoristio brejk loptu, pa je Kanađanin izjednačio u setovima.

Ravnopravna borva vodila se do četvrtog gema odlučujućeg seta. Tada je Lajović došao do tri vezane brejk lopte. Morao je potom da se izvori i za četvrtu, koju je iskoristio i poveo sa 3:1.

U sedmom gemu je zapretio Raonić. Imao je 19. teniser sveta i jednu brejk loptu, ali je koncentrisan bio Lajović pa je sačuvao gem. U narednom je srbin napravio brejk za pobedu.

Izvor: rs.n1info.com, foto: Clive Brunskill Getty Images