MITROVIĆ JE HEROJ NACIJE: Srbija je na SVETSKOM PRVENSTVU!

Reprezentacija Srbije je pobedila Portugaliju 2:1 i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru. Ovo je bila utakmica poslednjeg kola kvalifikacija. Portugalija ide u baraž.

Nije mogla gore da počne utakmicu reprezentacija Srbije. Loptu je od golmana Rajkovića primio Gudelj, pogrešio je vezista Sevilje, izgubio loptu ispred kaznenog prostora, a Renato Sančes je ukrao i snažnim udarcem pogodio za 1:0.

Brzo se naša selekcija oporavila od tog šoka. Počeli su momci Dragana Stojkovića da kruže oko gola Patrisija I da stvaraju prilike.

Veliku šansu je imao Vlahović u 12. minut, ali je njegov šut završio na stativi.

Izabranici Fernanda Santoša su se posle datog gola opredelili na defanzivu i u prvih 45 minuta gotovo da nisu ugrozili gol Rajkovića.

Srbija je pritiskala, igrala hrabro, a nagrada je stigla u 33. minutu. Tadić je primio pas od Lukića, šutirao, a njegov udarac je na putu do gola zakačio defanzivce Portugalije I prevario golmana Patrisija, koji je samo zakačio I ona mu se izmigoljila u gol.

Kvalifikacije za SP, poslednje kolo

Portugalija – Srbija 1:2

Stadion: Da Luž

Glavni sudija: Danijele Orsato (ITA)

Pomoćnici: Ćiro Karbone (ITA) I Đorđo Pereti (ITA)

Strelci: Sančes u 2. za Portugaliju, Tadić u 33, Mitrović u 90. minutu za Srbiju
PORTUGALIJA: Patrisio, Kanselo, Fonte, Dijaš, Mendeš, Sančes (od 84. Ruben Neveš), Danilo, Mutinjo (od 64. Palinja), Silva (od 64. Fernandeš), Ronaldo, Žota (od 83. Žoao Feliks).

SRBIJA: Rajković, Milenković, Veljković (od 65. Spajić), Pavlović, Živković (u 69. minutu ulazi Radonjić), Milinković-Savić, Gudelj (od 46. A. Mitrović), Kostić, Tadić,Vlahović

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Aleksandar Mitrović. Odličnu šansu za Portugal je imao Renato Sančes u 53. minutu. Pavlović je uspeo da otkloni opasnost.

U prvih 15 minuta domaćini su uspeli da obore ritam meča I da svedu Srbiju na što manje pokušaja.

Sve se svodilo na borbu na sredini terena I pregršt faulova na obe strane I mnogo žutih kartona.

Pokušavala je Srbija ubacivanjima na Mitrovića I Vlahovića, ali su Portugalci uspevali da sačuvaju srpski tandem napadača. A onda 90 minut, centaršut Tadića i Mitrović donosi Srbiji plasman na Svetsko prvenstvo.

Srbija se sa prvog mesta plasirala na Mundijal u Kataru.

Izvor: Srbija Danas