Pobeda Novaka za ostanak na prvom mestu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu pošto je u dva seta pobedio Gaela Monfisa – 6:3, 6:2.

Srbin je do 18. trijumfa protiv Francuza u isto toliko mečeva došao posle sat i 27 minuta igre. Ujedno, ovo je i novi rekord kada je u pitanju uzastopan broj trijumfa na ATP turu.

Đoković je plasmanom u treću rundu obezbedio ostanak na prvom mestu i narednog ponedeljka, kada će započeti 369. nedelju na poziciji broj jedan.

Novak će se u četvrtak u osmini finala sastati sa Endijem Marijem, koji je eliminisao Denisa Šapovalova.

Monfis u prvom setu nije iskoristio tri brejk lopte u dva različita gema, a kada igrate protiv prvog igrača sveta kazna teško da može da se izbegne. I nije je izbegao 21. teniser sveta.

SofaScore
Srbin je u šestom gemu došao do jedine brejk šanse u prvom setu i iskoristio za 4:2. Imao je Đoković malih problema u sledećem gemu, ali je prevazišao teške trenutke i posle 47 minuta osvojio prvi set.

Kako je vreme prolazilo Nole je bio sve sigurniji, a Monfis, očekivano nervozniji i nestrpljiviji. Epolog svega – brejk Đokovića bez izgubljenog poena u trećem gemu za 2:1.

Prvi teniser sveta je u sedmom gemu još jednom oduzeo servis protivniku i definitivno prelomio meč.

Danas je pobedu ostvario i Miomir Kecmanović, koji u sredu igra protiv Rafaela Nadala, dok će se Dušan Lajović sastati sa Kaspreom Rudom.

Sve mečeve iz Madrida gledajte na kanalima Sport Kluba.

Izvor: sportklub.rs